Program


Szegény Dzsoni és  Árnika

Szegény Dzsoni és Árnika

6+
45 perc, szünet nélkül
Bábtechnika: tárgyjáték, bunraku

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. május 29. szerda, 10:00

Szegény Dzsoni a világ legszabadabb emberének vallja magát, egészen addig a napig, amíg meg nem ismerkedik Árnika királykisasszonnyal, Östör király leányával. Onnantól kezdve Szegény Dzsoni a saját szívének rabja lesz: beleszeret Árnikába, és Árnika is belé. Jöhetne az ásó-kapa-nagyharang, az én a tied, te az enyém, ha nem keresztezné a szerelmesek tervét a Százarcú Boszorka. A gonosz öregasszony rettentő átokkal sújtja őket: ha Dzsoni ember, akkor Árnika kacsává változik, ha pedig Árnika ember, akkor Dzsoniból lesz kacsa. A szerelmesek egyetlen vágya, hogy újra egyformák legyenek, ezért útnak indulnak, hogy megkeressék a Hétfejű Tündért, aki talán feloldhatja az őket sújtó átkot. 

Pájer Alma Virág egyszemélyes előadásában három régi konyhakredenc, tizenkét üveg befőtt és rengeteg kopott képkeret között bontakozik ki Lázár Ervin lírai szépségű meséje a szerelemről, a szabadságról és az állhatatosságról. 

Az előadás a Színház- és Filmművészeti Egyetemen jött létre. 

Az engedélyek beszerzésében közreműködött a Proscenium Szerzői Ügynökség Kft.

Író: Lázár Ervin

Bábszínpadi adaptáció: Nagy Orsolya 

Konzulens: Ellinger Edina 

Látvány: Raffai Péter, Kármán Dániel, Szabó Mátyás Péter 

Rendezőasszisztens: Aradi Regina Anna 

Zene: Wagner-Puskás Péter, Teszárek Csaba 

Játssza és rendezte: Pájer Alma Virág 

Ajánlatunk


„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”

George Gershwin (New York, Brooklyn, 1898. szeptember 26. – Beverly Hills, 1937. július 11.) amerikai zeneszerző, zongorista, kompozíciói a szórakoztató zene, dzsessz és a komolyzene műfajain ívelnek át. Az amerikai folklórból is építkező Gershwin egyike a 20. század jelentős zeneszerző egyéniségeinek.