Program


Macskák

Macskák

Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. május 11. vasárnap, 19:00

T.S. Eliot angol költő Macskák könyve című versciklusát zenésítette meg zseniálisan Andrew Lloyd Webber, és ebből készült a fantasztikus, világsikerű Macskák musical.

A Madách Színház 1983. március 25-én mutatta be a Macskákat Szirtes Tamás rendezésében és Seregi László koreográfiájával, közvetlenül a londoni ősbemutató után. Az eltelt 40 évben az előadás rendkívül sok szereposztást megért: a különböző szerepekben közel 300 művésznek tapsolhatott a közönség.

T. S. Eliot – A. L. Webber: MACSKÁK

Szereposztás
Tus, Gastrofar George: Szolnoki Tibor, Weil Róbert
Grizabella: Bajza Viktória, Gallusz Nikolett
Mefisztulész I.: Kalapács József, Mező Zoltán
Mefisztulész II. / Nagy Hirig Macska: Bakó Máté, Sárközi Gyula József, Szegő András
Old Csendbelenn: Egyházi Géza, Rezsnyák Róbert
Bombalurina: Kisfaludy Zsófia, Magyar Krisztina
Lengelingéla: Kecskés Tímea, Molnár Gyöngyi
Munkustrapp: Berényi Dávid, Jenei Gábor
Quaxo: Jenővári Miklós, Kiss Ernő Zsolt
Mindlevery: Foki Veronika, Szilvási Judit, Zsitva Réka
Ben Mickering: Balázs Dávid, Sándor Dávid
Elvis Trén: Kovács Péter, Sánta László
Micsel Rumli: Baksa András, Puskás Péter, Serbán Attila
Cassandra: Sári Éva, Simon Boglárka, Wégner Judit
Victoria: Pacskó Dóra, Szűcs Enikő Flóra, Zsitva Réka
Gimb-Gömb: Dichter Dóra, Hajdu Gréta, Magyar Krisztina
Koricipat: Nagy Attila, Németh Gábor

Alkotók
Díszlettervező: Götz Béla
Jelmeztervező: Kovács Yvette Alida, Vágó Nelly
Zenei vezető: Kocsák Tibor
Karmester: Köteles Géza, Zádori László
Maszk: Hufnágel Mariann
Koreográfus asszisztens: Kaszás Ildikó
Betanító balettmester: Sárközi Gyula
Betanító balettmester asszisztens: Vaszilenko Eugenia
A rendező munkatársa: Cs. Nagy Endre, Kutschera Éva
Társrendező-koreográfus: Seregi László
Rendező: Szirtes Tamás

Ajánlatunk


Nem, ez nem áprilisi tréfa! Duplázik a Hungária együttes az MVM Dome-ban!

Egyenesen Argentínából érkezik a Margitsziget színpadára a méltán világhírű MALEVO táncegyüttes. A kizárólag férfiakból álló csapat modern ütőhangszerekkel és dinamikus koreográfiákkal hozza el a hazai közönségnek az argentin pampák fergeteges táncát: a malambót.

Repülöm a piros eget, égve reped, siratom-e, siratom-e majd eleget? Ha valami így fáj, mélybe talál, nem a seb, a lélek, az kiabál. (Szarka Tamás: Repülöm a piros eget) Makszim Gorkij első, 1892-ben nyomtatásban is megjelent elbeszélése, a romantikus hangvételű, tragikus szerelmi történetet elmesélő Makar Csudra a neves orosz író egyik legnépszerűbb prózai műve, amely alapján több feldolgozás is készült. A legismertebb ezek közül az 1976-ban kiugró sikerrel bemutatott, Emil Loteanu által rendezett zenés játékfilm, „A cigánytábor az égbe megy”, amely azóta is a szovjet filmművészet legnézettebb alkotásai közé tartozik. A vén Makar Csudra által elmondott legenda egy büszke cigányfiú, Lojko Zobar és a gyönyörűséges cigánylány, Esthajnal találkozásáról szól, akik egymásba szeretnek, ám a szerelem mindent elsöprő érzését mégis béklyónak tartják, mert útjában áll a szabadságuknak. Mivel egyikük sem akar engedni a másiknak, Lojko végül megöli Esthajnalt. A szerelem és szabadság fájdalmas ellentétének témája régóta foglalkoztatja Szarka Tamást, a Ghymes együttes legendás költő-zeneszerzőjét, aki számos dalt komponált Gorkij elbeszélésének ihletésére. Megfogalmazása szerint az általa írt cigányballada „két gyönyörű, erős és büszke emberről szól, akiknek annyira erős a szabadságvágya, hogy nem bírják el a világ legszebb kötelékét, és inkább belehalnak”. Szarka Tamás új színpadi művének zenei világa az autentikus cigány népzenében gyökerezik, a nagyszabású produkció látványos vizualitással, lendületes táncokkal és drámai erejű színészi játékkal idézi meg a cigányság folklórját, szenvedélyes lelkületét.

Ajánló


Samuel Barber – Charles Ives – Philip Glass – Leonard Bernstein – George Gershwin – John ARANYKOR: AMERIKAI SZÉPSÉG Szimfonikus…

1965. június 13-án nyerte meg Kovács Kati a KI MIT TUD? -ot. Ezt a jubileumot ünneplendő 60 évvel később ugyanazon…

Egyszerre politikai dráma, krimi és szerelmi história, amely a 15. század közepének izgalmas történelmi eseményeit eleveníti meg, bemutatva a Hunyadi…