Program


KultúrFlipper // Született csábítók

KultúrFlipper // Született csábítók

Az ISON új irodalmi sorozata Ruff Orsolyával és Szeder Katával.
 több

Jegytípusok


4 500 Ft

Aktuális előadások



Az ISON új irodalmi sorozata Ruff Orsolyával és Szeder Katával.

 
“Leányokat elcsábítani, házasságot ígérve, szerelmet esküdve, ez komisz diákok és incifinci negyedvér mágnásgyerekek dolga; ezeket kerüld…” - hangzik el Jókai klasszikusában az intelem, amelyet évszázadokon át gondterhelt apák és anyák igyekeztek lányaik fejébe vésni. 
De kik voltak az irodalom igazi nagy csábítói? Mi hajtotta valójában például a Veszedelmes viszonyok Valmont vikomtját, és miért számított a regény a maga idejében igazi botránykőnek? Miért nem tudott ellenállni a leghíresebb szingli Bridget Jones Daniel Cleavernek, és mivel vette le a lábukról a nőket Ian Fleming mesterkéme? Ki volt a görög mitológia legnagyobb csábítója, és miért Casanovát tartjuk a műfaj leghíresebb (vagy inkább leghírhedtebb) képviselőjének? 
A csábító csupa titok, ezek közül igyekszünk néhányat megfejteni. Az est házigazdái: Ruff Orsolya és Szeder Kata

Jegyár: 4500 Ft
bérlet (4 alkalom): 11.000 Ft (ezen a linken vásárolható)

“A kultúra az egy: irodalom, tudomány, az utca karaktere, a rendőrök beszédmódja, a lakások berendezése, a nők öltözködése (Magyarországon a férfiak nem öltözködnek, csak ruhát hordanak), az étterem, a foci, az autóvezetési szokások: ez mind egy.” (Esterházy Péter)
Ruff Orsolya és Szeder Kata KultúrFlipper estjein szeptembertől decemberig mátrixépítő játékba hívunk az ISON-ba. Oda-vissza adogatva a labdát művészeti, társadalomtörténeti, történelmi és popkulturális referenciák között bolyongva vizsgálunk meg közelebbről is egy-egy sokrétű jelenséget. Mesélünk és beszélgetünk, kérdezünk, képekkel, könyvekkel, filmekkel illusztrálunk, ok-okozati összefüggéseket keresünk, hogy mire a pálya végére érünk, ne csak egy izgalmas kultúrtörténeti térkép rajzolódjon ki a szemünk előtt, de új megvilágításba is helyezzünk jó pár sztereotípiát.

Ruff Orsolya és Szeder Kata 2021-ben kezdett el közösen irodalmi projekteken dolgozni. Az első munkájuk a Könyves Magazinon megjelenő Az Austen-projekt című podcastsorozat volt, majd ezt követte A Szabó Magda-titkok.  Mindkettő esetében azt kutatták, vajon mitől olyan népszerűek ezek a szerzők és műveik mind a mai napig, mit olvashatunk ki belőlük az adott korról - vagy akár a sajátunkról -, társadalmi viszonyrendszerekről, normákról, elvárásokról. 2024 nyarán ért véget a főváros 150. születésnapja alkalmából indított Budapesti nők projektjük, ahol olvasókörökön és egy podcastsorozatban vizsgálták, miként hatottak a nők a városra,egyáltalán, milyen lehetőségeket és életutakat kínált nekik Budapest.
 
A KultúrFlipper további alkalmai:
2024.október 24. A prüdéria kora
2024.november 21. Holtomiglan, holtodiglan
2024.december 12. Nagy riválisok
 
 
 

Ajánló


Zenebatyu Élményprogram Sőnfeld Mátyással 60 perces interaktív ökohangszer bemutató, saját készítésű hangszerekkel, a közönség megénekeltetésével, megmozgatásával

Vujity Tvrtko új estje rengeteg kalanddal, hatalmas optimizmussal és motivációval, valamint a legyőzhetetlenség erejével. Egy világgá ment riporter elképesztő élete…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!