Program


Félúton • Magyar Táncművészeti Egyetem

Félúton • Magyar Táncművészeti Egyetem

Az előadás keresztmetszetet nyújt a táncművészképzés színességéről, magas szakmai színvonaláról, melynek köszönhetően a hallgatók diplomájuk megszerzése után a hivatásos együttesekben helyezkedhetnek el. Ez az előadás egyben az évvégi vizsga is, ahol vizsgabizottság értékeli a hallgatók és az oktatók munkáját, illetve meghívást kapnak a leendő munkahelyüknek számító hivatásos együttesek vezetői is.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. június 7. szombat, 19:00

A Magyar Táncművészeti Egyetem táncművész néptánc szakirányú hallgatói 5 éves képzésben vesznek részt. Többnyire 14 évesen jelentkeznek, és 19 évesen az egyetem speciális képzési lehetősége következtében BA táncművész diplomával léphetnek ki az Alma Mater kapuján. A szakmai képzés a táncművészet széles spektrumát öleli fel, nem csak az autentikus néptánc kultúrát sajátítják el a hallgatók, hanem a társművészetek, mint a klasszikus balett, moderntánc, modern társastánc is meghatározó része tanulmányaiknak. Az ötödik év végén nyilvános színpadi vizsgaelőadáson adnak számot tudásukról, amely a művészeti teljesítményt helyezi középpontba. 

Most még az útjuk felénél járnak, de a mindennapi sokrétű szakmai munka eredményeként ezen az önálló esten, olyan élményt szeretnének nyújtanak, ami az autentikus és táncszínházi koreográfiákon keresztül megmutatja tánctudásukat, előadói kvalitásukat és méltó a nézőközönség tapsára.

 

Táncosok:
Bencze Kata, Busai Bori Erhardt Janka Diósi Csenge Zsuzsanna Forró Dorka Viktória Gombos Zsófia Komáromi Léna Lakner Léna Mészáros Manga Dóra
Nemes Nóra Ősz Rebeka Poór Mária Sárándi Olga Asperján György Baka Levente Berencsi Pál Berki Kevin Ferenc Cserveni Szabolcs Farkas Gábor
Farkas Regő László Huszti József Kristóf Áron Makula Zoltán Molnár Gergely Petik Balázs Sándor Benjámin Solt

Koreográfusok:
Appelshoffer János, Demeter Erika, Hortobágyi Gyöngyvér, Juhász Zsolt,Kupec Andrea, Kupec Mihály, Mihályi Gábor, Ónodi Béla,Orza Calin, Rémi Tünde, Vári Bertalan, Végső Miklós, ifj. Zsuráfszky Zoltán
Közreműködik: ifj. Csoóri Sándor és barátai
Technika: MTE Stúdió

Ajánlatunk


“Tündérkirálynő légy a párom” Huszka 150 / Jókai 200 / Strauss 200 Operett gálaműsor a Gödöllői Szimfonikus Zenekar és sztárvendégei előadásában 2025. július 15-én kedden 20 órakor a Gödöllői Királyi Kastély Díszudvarán (esőnap: július 16., szerda 20 óra)

Az Miracle című koreográfia hét táncos közös utazása. A testek és azok részeinek felfedezése, egymáshoz való viszonyuk vizsgálata, valamint az ebből születő mozgásformák és kapcsolatok megfigyelése áll a középpontban. Mi történik, ha a testeket nem különálló egyénekként, hanem egy közös, élő masszaként szemléljük? Hogyan alakul át ez a massza fokozatosan, miközben a részek kapcsolatba lépnek egymással, és a mozdulatok egyre összetettebb jelentéseket hordoznak?

Ajánló


A New York-i a Postmodern Jukebox a kétezres évek könnyűzenéjének egyik legizgalmasabb vállalkozása. A Scott Bradlee által alapított együttes tagjai…

Varázslatos, szenvedélyes éjszaka – a Vámpírok bálja lenyűgöző látványvilággal, felejthetetlen dallamokkal rabul ejt és örök élményt nyújt.

A Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 40 éve állít emléket az 1335-ös visegrádi királytalálkozónak, a középkori Európa egyik legfontosabb eseményének. E három…