
Elvásik a veres csillag
A funtineli boszorkány évek óta tartó nagy sikere folytatásaként egy újabb Wass Albert darabbal jelentkezünk.
A funtineli boszorkány évek óta tartó nagy sikere folytatásaként egy újabb Wass Albert darabbal jelentkezünk.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. május 3. szombat, 19:00
A történet egy apró székely faluban játszódik, ahol Tánczos Csuda Mózes, Mózsi él kis családjával. 1946 tavaszától 1957–ig lehetünk tanúi életüknek. A faluba a kommunista párt komisszárt küld. Ez a nagyhatalmú, ám kiseszű ember kinevezi Mózest "csertifikátos" vadőrnek, hogy neki, az „elvtárs úrnak” őzhúst szállítson. Hősünk erről így vélekedik: „Kényesen kell a bidestojással bánni, mert ha nem, kijön a szaga. Hát így van ez a komisszárokkal is.” Ellenségeivel kecskebukát (bukfencet) hányat, furfangosan Szibériával fenyegeti, vagy leitatja őket, túljár az eszükön, az orruknál fogva vezeti a társaságot. „Nem csalok, csak segítek itt–ott az igazságnak.” Túlél. Életben marad, és életben tartja a családját is, az almafáit is, a sorstársait is, a reményt is. Ez az ő feladata, küldetése. És ő ezt véghezviszi.
A ”dicső” 21. század küszöbén, vírusokkal és háborúkkal körbevéve, nekünk is ijesztően hasonló a küldetésünk. A túléléshez bizony csavaros ész, humor és jó adag életszeretet kell. Nagyon sokat tanulhatunk Mózsitól. „Mi székelyek így úszunk ebben a veszekedett világban, immár jó ezer éve. S eddig még mindig partot értünk valahogy, ha olykor jócskán lentebb is, mint szerettük volna.”
A tizenhárom almafából csak egy maradt, de Mózsi már újra ülteti a következőt.
Igazi hős ő, csak éppen névtelen. Nem írnak róla a krónikák.
Mózsi – Jánosi Dávid
Rozál – Koncz Andrea
Dombi / Tarpoján – Jászai László
Tanító / Hadnagy/Magyar jegyző – Papp Attila
Tomborás /Tiszteletes/Tarjagos – Boráros Imre
Őrmester – Incze József
Komiszár / Mándoki/Tiszteletes a táborban – Farkas Tamás
Piripók / román jegyző – Tóth János Gergely
Zabulik / Pártember / Szakaszvezető – Kazári András
Mózsi, kiskatona – Bősz Mirkó
Plundrás – Szarvas Balázs
Nagybajuszú / Ember – Major Zsolt
Dombi felesége – Orosz Csenge
Tolmács / Cigány – Labanc Dániel
Kicsi Mózsi – Beleznay Péter / Szánthó Bálint
Csendőr I / Cigány – Végh Zsolt Gergely
Csendőr II – Filip Balázs
Cigánylányok – Kelemen Márta, Iszak Dorottya
Díszlet: Horesnyi Balázs
Jelmez: Igaz-Juhász Katalin
Zene: Cári Tibor
Ügyelő: Lévai Ágnes
Súgó: Jezsó Krisztina
Rendezőasszisztens: Szarvas Balázs
Rendező: Kiss József
Adott egy fiatal férfi, akinek az apja meghalt, az anyja pedig szinte azonnal újból férjhez ment. Gyanús. Hamletben zavaros indulatok dolgoznak, és miközben kétségbeesetten próbál beszélni arról, amit érez, hirtelen olyan helyzetben találja magát, amiből nem látszik kiút. Jó lenne kiszállni pedig, és elmenni innen messzire, mert ha maradunk, abba csak beleőrülni lehet. Beszélgetni kéne, de nincs idő, nincs energia, hogy jobban odafigyeljünk egymásra. Ennek pedig – sejthetjük – nem lesz jó vége.
Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.
Az Africa Express néven világszerte ismertté vált zenei kezdeményezés 2006-ban indult Maliban, ahol a helyi sztárokat (többek között Toumani Diabatét, Bassekou Kouyatét, valamint az Amadou & Mariamot) kapcsolta össze vendégelőadókkal, például Martha Wainwrighttal, Fatboy Slimmel és a társalapító Damon Albarnnal.
3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: kesztyűsbáb, pálcás báb
A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely…