Program


Antigoné
4

Antigoné

Szophoklész Antigonéját 1996-ban mutattuk be, a fokozott érdeklődésre való tekintettel, azóta is folyamatosan műsoron tartjuk. Rendezője, a Jászai Mari-díjas Bucz Hunor 2022-ben eltávozott közülünk, így az előadás felújításának és életben tartásának feladata az itt maradt művésztársakra szállt.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. december 14. csütörtök, 19:00

Nagy örömünkre Kaj Ádám, mint a felújítórendező munkatársa és Eperjes Károly, Kossuth- és Jászai-díjas művész, mint felújítórendező vesz részt a produkcióban. Mindketten személyes kapcsolatot ápoltak Bucz Hunorral, színházi nyelvének és ars poeticájának értő tolmácsolói. A felújított előadásban 3 új színművészt is köszönthetünk: Kelecsényi Pannit, Wettstein Márkot és Szakács Tibort.

A rendező naplójából:

Az állam és az egy szem emberi lény egymást megtűrő együttélése sikertelen.
Az emberiség története dicstelen kísérletek sora. Az állam ethosza és az ember méltósága kibékíthetetlenül szemben állnak. Jaj annak, aki megtestesíteni készül bármelyiket... Jaj Kreónnak és jaj Antigonénak. A teremtés bűne ez.

"Kreón: Holtan se méltó szeretetre gyűlölőnk.
Antigoné: Az én vezérem szeretet, nem gyűlölet.
Kreón: Vezéreljen az Alvilágba: ott szeress!"

Szereposztás, alkotók:

Antigoné: Papp Annamária
Teiresziász, Iszméné: Kelecsényi Panni (két szerepben)
Őr: Csuka János
Haimon: Wettstein Márk
Kreón: Téglás Márton
Karvezető: Szakács tibor
Thébai vének: Kecskeméti Róbert, Wettstein Márk, Szamosvári Gyöngyvér

Maszk: Perger László
Jelmez: Zanotta Veronika
Árnykép: Kovács J. István
Fény: Braun Barna
Asszisztens: Orbán Estilla

Produkciós vezető: Bucz Magor (Junior Prima-díjas)
A felújítórendező munkatársa: Kaj Ádám

Felújítórendező: Eperjes Károly  (Kossuth- és Jászai-díjas)

Rendezte: Bucz Hunor (Jászai-díjas)

Ajánlatunk


2021. augusztus 20-án nyílt meg az érdeklődők előtt a Budavári Palotában újjászületett Szent István-terem. Az államalapító Szent István királyunkról elnevezett helyiség a Budavári Palota a századforduló magyar iparművészetének csúcsteljesítménye volt. Az 1900-as párizsi világkiállításon nagydíjat nyert terem Hauszmann Alajos tervei alapján készült el, kialakításában a kor legjobb magyar művészei és iparosai vettek részt.

Igazi színházi különlegesség: Jókai Mór Szegény gazdagok című regénye elevenedik meg a színpadon musicalként, Kocsák Tibor zenéjével. Mély érzelmek, az éj leplébe burkolódzó bűnök, hitszegés és hűség – Jókai születésének 200. évfordulója tiszteletére a róla elnevezett színházban.

Ajánló


A 20. századi európai történelem egyik legtitokzatosabb története: hogyan menekült meg a meggyötört, összetört Párizs 1944-ben Hitler bosszújától, ördögi tervétől.…

A Slava’s Snowshow egy varázslatos utazás, amelyet minden korosztálynak látnia kell. Egy előadás, amely visszarepít a gyermekkorba, megérinti a lelket,…