
Premierkoncertünkön ezúttal a nagy klasszikus filmzenék esnek áldozatul Janklovics Péter humor-pörölyének, amellyel szétcsap a Star Wars, a Harry Potter vagy épp a Cápa jól ismert dallamai közt.
Hogyan lehet legegyszerűbben leültetni egy családot egy térben, ha annak tagjai egytől egyig világjáró, elismert művészek? A legjobb recept egy ünnepi, közös koncert!
Műsor:
Szergej Prokofjev: 1. (Desz-dúr) zongoraverseny, Op. 10;
5. (G-dúr) zongoraverseny, Op. 55;
5. (B-dúr) szimfónia, Op. 100
Prokofjev
Levit
Fischer
Bach csellószvitjei egytől egyig fület gyönyörködtető zeneművek, ugyanakkor zenetörténeti szerepük sem elhanyagolható. Ezek a nagy jelentőségű kompozíciók mérföldkövek a csellóirodalom történetében, amelyeknek köszönhetően az instrumentum egyre gyakrabban léphetett elő szólóhangszerként is.
Minden családnak megvannak a maga nagy kedvencei, legyenek azok filmek, ételek vagy éppen zenék. A Ránki család egyik ilyen közös találkozási pontja a Liszt-életmű.
Hogy operába, én? Na neeem! Üljek a szűk, nyikorgós széken tízezerért öt órán keresztül, ez nem nekem való, kösz. Inkább az X-faktor, azokon legalább lehet röhögni.
Mondjuk, ezen is...
Castelnuovo-Tedesco
Lalo
Berlioz
Dueñas
Orozco-Estrada
Műsor:
Saint-Saëns: Az állatok farsangja, valamint Rimszkij-Korszakov, Rameau, Muszorgszkij és más szerzők művei
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Prokofjev
Levit
Fischer
Mozart és Haydn barátsága legendás. Azt kevesebben tudják, hogy Joseph Haydn öccse, Michael is jó barátságban állt a Mozarttal és az ifjabb szerző sokat tanult Michael műveiből is.
Mahler
Richter
Karg
Fischer
A magyar XX. század és a bécsi klasszika között osztja meg hangversenyének műsorát a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a Kocsis bérlet harmadik estjén.
HOMMAGE À SOSZTAKOVICS
Ivanova / Sebestyén / Keller
A Győri Filharmonikus Zenekar és a Hot Jazz Band közös koncertje
Az orgonálás igazán csak fanatikusoknak való, tartja Gedai Ágoston, aki majd’ egy évtizede a budapesti Páli Szent Vince templom egyházzenei vezetője, és zenepedagógusként is aktív. E koncertjén azt kívánja érzékletessé tenni, hogy Puccini és Wagner, no meg Rózsa Miklós, Morricone és A Gyűrűk Ura milyen jól megfér egy programban.
Műsor:
Dukas: A bűvészinas
Csajkovszkij: I. (b-moll) zongoraverseny, op. 23.
Csajkovszkij: V. (e-moll) szimfónia, op. 64
Műsor
Rahmanyinov: g-moll cselló-zongora szonáta op.19
***
Medtner: Elfelejtett melódiák op.38
HEGEDŰS ENDRE
zenekari zongoraestje
Mester Dávid: Hangok a múltból
Bach-Stokowski: Chaconne
Bruckner: VI. szimfónia, I. Maestoso, II. Adagio. III. Scherzo, IV. Finale.
közreműködik: Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Martin Sieghart
Gazda Bence – hegedű
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel és csellón közreműködik: Bogányi Tibor
Hangverseny látogatók tízezrei őrzik emlékezetükben azoknak a május 30-i koncerteknek az élményét, amelyeken Kocsis Zoltán gyermekek javát szolgáló jótékony célú produkciókkal ünnepelte születésnapját.
A régi ihletet ad az újnak, az új forma más minőséget teremt – a variációk izgalmas és értékteremtő játékával a Liszt Ferenc Kamarazenekar évek óta kiemelkedik a klasszikus zenei koncertek programkínálatából. Zeneakadémiai bérletük bővelkedik az újra értelmezésekben, az „ismerős, de mégis más” varázsát adó zenei változatokban.
BACH 340
Engegård / Kaczander / Szilágyi / Várjon
A Liszt Ferenc Kamarazenekar hagyományosan bérleten kívüli – művészeti vezetőjével, Várdai István világhírű csellóművésszel közös – koncerttel ünnepli születésnapját. A budapesti zenei élet kiemelkedő eseményére az annalesekbe bejegyzett megalakulási dátumhoz képest (1963. március 18., a zenekar első nyilvános zeneakadémiai hangversenye) 2 nappal később, de a köszöntéshez illő 8 napon belül kerül sor.
Petrovics: Lysistraté
Orff: Carmina burana
Rácz Rita – szoprán
Miksch Adrienn –szoprán
Horváth István – tenor
Haja Zsolt – bariton
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Hollerung Gábor
Pjotr Iljics Csajkovszkij és az „Orosz Ötök” kapcsolata az orosz zenei élet két meghatározó irányzatának találkozását tükrözte.
Válogatás olyan filmzenékből, melyek saját jogukon is a huszadik vagy huszonegyedik század klasszikusai - A bagdadi tolvajtól a A hét mesterlövészen át a Star Warsig.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!